آب منطقه ای فارس

اولین سازمان یا تشکیلات اداری که برای اداره امور مربوط به آب در کشور در اردیبهشت 1322  ایجاد شد، بنگاه مستقل آبیاری نام گرفت.  در اسفندماه 1342 لایحه قانونی راجع به تاسیس وزارت آب و برق مورد تصویب قرار گرفت و بر مبنای آن، بنگاه مستقل آبیاری نیز جزئی از تشکیلات این وزارتخانه گردید.

 شرکت سهامی آب منطقه ای فارس در تاریخ 24/10/1348 بصورت شرکت سهامی خاص تاسیس شده  است.  این شرکت مسئول تامین و توزیع آب شرب، صنعت و کشاورزی برای سه استان فارس، بوشهر و کهکیلویه و بویراحمد بود که  از سال 1385 با انتزاع ادارات کل امور آب استانهای بوشهر و کهکیلویه و بویراحمد، عنوان شرکت به شرکت سهامی آب منطقه ای فارس و محدوده عمل شرکت به استان فارس تغییر یافت.

 

وظایف و تکالیف

برابر اساسنامه موضوع فعالیت شرکت عبارت است از شناخت، مطالعه، حفاظت و بهره­برداری بهینه از منابع آب- تولید انرژی برق آبی- ایجاد، توسعه، بهره برداری و نگهداری از تاسیسات و سازه های آبی (به استثنای تاسیسات و سازه­های مربوط به آب و فاضلاب) و برق آبی در چارچوب تکالیف مندرج در قوانین و مقررات مربوط به سیاست­های وزارت نیرو می­باشد.

عمده وظایف شرکت شامل:

  • تهیه و اجرای طرح­های تامین آب و انتقال آن برای بخش­های مختلف مصرف (کشاورزی، شرب و صنعت)
  • اجرای برنامه­ها و مصوبات وزارت نیرو و اموری که در اجرای قانون توزیع عادلانه آب و سایر قوانین و مقررات مربوط به آب به شرکت ارجاع می­نماید.
  • انجام مطالعه پایه منابع آب و حفاظت کمی و کیفی و نظارت بر بهره­بردرای از منابع آب
  • واگذاری اشتراک به متقاضیان براساس تعرفه­های مربوط و تحویل آب مورد نیاز به مشترکان
  • جلب مشارکت مردم و بخش غیردولتی در اجرای طرح­های توسعه منابع آب، شبکه­های آبیاری و زهکشی و غیره
  • انجام هرگونه عملیات و معاملات بازرگانی در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه

ماموریت

  • با یاری خدا ، شرکت آب منطقه ای فارس با بهره گیری بهینه از تمام منابع موجود ، مصمم به ارائه مطلوبترین و اقتصادی ترین خدمات در زمینه "مطالعه و حفاظت  از منابع آب استان و  احداث ، بهره برداری از تاسیسات و تجهیزات ،‌استحصال ، انتقال و توزیع آب " در زمان مناسب به مشتریان خود می باشد .
  • از آنجائیکه شرکت شاخص اصلی موفقیت و بقای سازمان خود را در رضایت مشتریان و متقاضیان ، حفظ کرامت ارباب رجوع ، استفاده از فن آوری روز ، رعایت دستاوردهای علمی ، فنی ، تکنولوژیکی و آموزشی، الزامات قانونی و استاندارهای ملی و بین المللی و زیست محیطی می داند سعی دارد با استفاده از سیستم های مدیریت کیفیت ،‌آموزش کارکنان ، رعایت اصول اخلاقی ، فن آوری اطلاعات ، شیوه های علمی و تجهیزات مناسب در بازنگری و بهبود مستمر در فعالیت خود بکار گیرد .
  • کارکنان این شرکت ایمان دارند که همواره با تلاش می توانند در تحقق رسالت سازمانی خود در صنعت آب کشور پیشتاز باشند .

 

چشم انداز

 

شرکتی خواهیم بود  ارتقاء یافته و کارآمد در مدیریت منابع آبکه با بهره گیری از فناوریهای نوین

 

و بهبود متوازن شاخص ها،

 

در میان سه شرکت برتر شرکت های آب منطقه ای کشور،

 

جایگاه خود را تثبیت خواهیم نمود .

 

 

 

 

 

 

ورود به سایت آب منطقه ای فارس